Vybavení a okolí

Nová chata pro rodiny s dětmi.

V Apalucha49 se nachází tři pokoje, vždy pro čtyřech hosty. Jsou to růžový, zelený a šedý pokoj a nebo celá chalupa. Celkem tedy je chalupa pro 12 hostů. Ve dvou pokojích se ještě navíc nacházejí dětské postýlky pro děti do 2 let. Celkem tedy může Apalucha49 ubytovat 12+2 hostů.
Všechny pokoje jsou velmi prostorné, od 35 m2 do 41m2. Každý pokoj má svou vlastní koupelnu + toaletu a pohodlné posezení v křeslech. Všechny pokoje mají k dispozici kompletní přikrývky včetně povlečení. Koupelny jsou vybaveny toaleta, umyvadlo, sprchový kout a otopný žebřík. Dále ručníky (dva na osobu) a prostěradlo (jedno na osobu) do sauny. V každém pokoji je dostatek úložného prostoru. Další úložný prostor je vedle zádveří, každý pokoj má k dispozici jednu vestavěnou skříň. V celé chalupě je vytápění podlahové, tak ke každému pokoji ještě patří elektrický vysoušeč bot na osm párů bot nebo rukavic.

Součástí Apaluchy49 je plně vybavená kuchyně, které je pro všechny tři pokoje společná. V kuchyni se nachází myčka, trouba, varná indukční deska, digestoř, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice, dvě velké lednice, velký mrazák, který je v budově kde se nachází sauna a samozřejmě nesmí chybět kávovar. Je to Dolce Gusto na kapsle. Kuchyně je plně vybavena samozřejmě talíři, skleničkami ( malé , velké , střední, na pivo, víno, slivovici, …), hrnci, plechy utěrkami , tabletami do myčky. Prostě vším co potřebuje dobrá hospodyňka v kuchyni.

Další nepřehlédnutelnou místností je společenská místnost. zde se nachází část jídelní a část odpočinková. Stůl pro 12 lidí je standardem, dále jsou zde k dispozici pohodlné sedačky s konferenčních stolkem. Nechybí ani televize s Youtube, CD přehrávač, rádio a dostatek společenských her. Z kuchyně se jde dostat přímo na slunnou terasu. terasa je dostatečně velká s venkovním nábytkem, tak aby jste si mohli vychutnat východ slunce a nebo třeba jen se na ni slunit. Nebo v zimě si na ni postavit sněžný bar. Je k dispozici i slunečník.

V areálu se ještě nachází další dvě budovy, přičemž ta větší slouží jako sauna a ta menší jako takový skladovací prostor na kola, lyže a jiné sportovní náčiní. Je tam taktéž uložen venkovní nábytek k altánu. Obě budovy jsou uzamykatelné. V budově kde je sauna je i sprcha, toaleta a také posezení s křesly. Sauna je infra , pro čtyři osoby. Stačí 15 minut na to, aby sauna byla připravena.
Dále se v areálu nachází zahradní altán, který je vybaven venkovním nábytkem. K dispozici hosté mají i přenosné ohniště + opékací tyčky, gril + vybavení ke grilování. Samozřejmě máme zde i venkovní bazén se slanou vodou a se zastřešením. Hosté mají k dispozici celou zahradu. Děti se můžou vyřádit na dětském hradu s houpačkou, skluzavku, lezeckou stěnou, k dispozici je i badminton,

Parkování pro čtyři auta je možno v areálu.

Pro Apaluchu49 je samozřejmostí naprostá čistota v chalupě.

Vila Apalucha49 a její areál byl dokončen na podzim roku 2018. I vybavení je kompletně nové, tedy kromě historického příborníku, který má stáří něco přes sto let. První hosty přivítala Apalucha49 na podzim.
Původně zde stál dům, ve kterém se narodil tatínek mého tchána, přímo v chalupě. Ta stará chalupa postupem času se stále rozšiřovala a předělávala a byl použit systém, “ co dům dal“. Během rekonstrukce jsme museli přistoupit k tomu, že i obvodové stěny musely nakonec dolů a zůstala jen základová deska . A na těchto základech vznikla Apalucha49
V tuto chvíli obsazenost ještě není úplně plná, ubytování se rozjíždí, tak pojďte využít toho, že Apalucha49 dýchá novotou kam se podíváte.

Pár slov o domu

Vila Apalucha v Beskydech

Je to pravé místo, kde si můžete odpočinout od smogu, hluku a uspěchanosti města, obklopeni překrásnou přírodou.

Kontaktujte nás

Telefon: +420 775 411 280

Email: info@apalucha49.cz