Bazén, posezení a dětský svět

V Apalucha49 se nachází tři pokoje, vždy pro čtyři hosty. Jsou to růžový, zelený a šedý pokoj. Celkem je tedy chalupa pro 12 (14) hostů (v růžovém pokoji, který je největší, je navíc rozkládací postel – tedy + dvě místa). Ve dvou pokojích se navíc nachází dětské postýlky pro děti do 2 let. Celkem tedy v Apalucha49 můžete ubytovat 12 (14) hostů +2 miminka.
Pokoje jsou velmi prostorné, od 35 m2 do 41m2. Každý pokoj má svou vlastní koupelnu s toaletou a pohodlné posezení v křeslech. Veškeré pokoje mají k dispozici kompletní přikrývky s polštářem včetně povlečení. Koupelny jsou vybaveny  – toaleta, umyvadlo, sprchový kout, otopný žebřík, fén na vlasy. Dále ručníky (dva na osobu) a prostěradla do sauny. V létě ještě navíc ručník k bazénu. V každém pokoji je dostatek úložného prostoru. Další úložný prostor je vedle zádveří, kde se nachází vestavěné skříně  pro každý pokoj. V celé chalupě je podlahové vytápění, (tudíž bez radiátorů), a tak ke každému pokoji navíc patří elektrický vysoušeč bot na čtyři páry bot nebo rukavic.

Kuchyně a vybavení

Součástí Apaluchy49 je plně vybavená kuchyně. V kuchyni se nachází myčka, trouba, varná indukční deska, digestoř, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice, dvě velké lednice, velký mrazák, který je v budově kde se nachází sauna a samozřejmě nesmí chybět kávovar (Dolce Gusto na kapsle). Kuchyně je plně vybavena samozřejmě talíři, skleničkami (malé, velké, střední, na pivo, víno, slivovici, …), hrnci, plechy, utěrkami, tabletami do myčky. Prostě vším, co potřebuje dobrá hospodyňka nebo kuchař v kuchyni. Dle slov hostů, kteří již u nás byli, „takto není vybavena ani naše kuchyně“ a pokud to byli hosté, kteří se zabývají gastronomií, tak ti připomínky neměli žádné.

Společenská místnost a terasa

Další nepřehlédnutelnou místností je společenská místnost. Zde se nachází část jídelní a část odpočinková. Stůl pro 12 lidí je standardem. Dále jsou zde k dispozici pohodlné sedačky s konferenčním stolkem. Nechybí ani televize s připojením na Wi-Fi (tedy pokud máte klíč k Netflix, tak vezměte sebou), CD přehrávač, rádio a dostatek společenských her. Společenská místnost sousedí s kuchyní, ze které můžete jít přímo na slunnou terasu. Terasa je dostatečně velká s venkovním nábytkem a slunečníkem, abyste si mohli vychutnat východ slunce nebo se jen na ni slunit. V zimě ji můžete využít k postavení sněžného baru.

Jídelna

Sauna, altán

V areálu se ještě nachází Wellness – bazén, sauna. Sauna se nachází v budově vedle terasy a bazén se nachází za chalupou. Je zde ještě jedna malá tzv. šopka, která slouží jako prostor kde kde jsou potřeby ke grilování, k ohništi a také prostor, kde je možno mít kola, lyže a jiné sportovní náčiní. Je tam taktéž uložen venkovní nábytek k altánu. Obě budovy jsou uzamykatelné. V budově kde je sauna je i sprcha, toaleta a také posezení s křesly. Sauna je infra , pro čtyři osoby. Stačí 15 minut na to, aby sauna byla připravena.
V areálu se také nachází zahradní altán, který je vybaven venkovním nábytkem. K dispozici hosté mají i přenosné ohniště včetně dřeva, gril + vybavení ke grilování. Venkovní bazén se slanou vodou a se zastřešením je hned vedle altánu. Hosté mají k dispozici celou zahradu. Děti se můžou vyřádit na dětském hradu s houpačkou, skluzavku, lezeckou stěnou, k dispozici je i badminton. Parkování pro čtyři auta je možno v areálu.

Nová chalupa nejen pro rodiny s dětmi.

Pro Apaluchu49 je samozřejmostí naprostá čistota v chalupě, což také dokládají reference, které je možno vidět na bookingu (hodnocení 10) nebo Airbnb.

Vila Apalucha49 a její areál byl dokončen na podzim roku 2018. I vybavení je kompletně nové, tedy kromě historického příborníku, který má stáří něco přes sto let. První hosty přivítala Apalucha49 na podzim 2018.
Původně zde stál dům, ve kterém se narodil tatínek mého tchána, přímo v chalupě. Ta stará chalupa se postupem času stále rozšiřovala a předělávala a byl použit systém, „co dům dal“. Během rekonstrukce jsme museli přistoupit k tomu, že i obvodové stěny musely nakonec dolů a zůstala jen základová deska . A na těchto základech vznikla Apalucha49.
Apalucha49 dýchá novotou kam se podíváte.

Jak se Vám libí?

Vila Apalucha49 v Beskydech

Je to pravé místo, kde si můžete odpočinout od smogu, hluku a uspěchanosti města, obklopeni překrásnou přírodou.

Kontaktujte nás

Majitel a hostitel: Ing. Viktor Kaštyl 

Telefon: +420 775 411 280

Email: info@apalucha49.cz